Zastanawiałeś się, ile kosztuje dobra kosiarka elektryczna? Spokojnie, koszty sprzętów ogrodowych nie zawsze muszą zrujnować domowy budżet. Zarówno kosiarki spalinowe, jak i kosiarki elektryczne nie są już tak drogie, jak w przeszłości. Kosiarka zdecydowanie pomoże ci w pielęgnacji ogródka, nie tylko w estetycznym wyglądzie trawnika, ale także w ilości wymaganej pracy koniecznej do uzyskania takiego samego efektu.

Sprawdzając ceny kosiarek elektrycznych wpierw, warto przyjrzeć się jaką moc sprzętu dobrać do wielkości waszego ogrodu.

  • trawnik o powierzchni do 200 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1000 W;
  • trawnik o powierzchni do 300 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika 1200 W;
  • trawnik o powierzchni do 500 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika  1400 W;
  • trawnik o powierzchni do 700 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika  1600 W;
  • trawnik o powierzchni do 900 m2 – kosiarka elektryczna o mocy silnika  1800 W.

Jednak należy wziąć pod uwagę, że powyższych parametrów nie trzeba się sztywno trzymać. Im większa moc silnika, tym lepsze efekty pracy. Dlatego mając trawnik np. 400 m2 możemy zakupić kosiarkę o dużo większej mocy niż jest potrzebna. Kosiarka elektryczna z dużą mocą silnika łatwiej sobie poradzi w wysokiej i gęstej trawie i posłuży nam dłużej.

Najtańsze kosiarki elektryczne znajdziesz za mniej niż 200 zł, ale bądźmy szczerzy, kosiarka w takiej cenie długo nie pociągnie, dlatego warto wydać więcej, aby sprzęt służył nam kilka dobrych sezonów. Koszty dobrych kosiarek elektrycznych zaczynają się od około 700 zł. Dla przykładu, ceny kosiarki elektryczne Bydgoszcz wahają się od 649 zł do 1199 zł za modele z firmy Oleo-Mac. 

Dodatkowo warto przemyśleć, czy wybrać kosiarkę z napędem, czy bez. Bo w przypadku gdy nasza ogród znajduję się na nierównym terenie, to możemy żałować zakupu kosiarki bez napędu.

Reklama: Pozycjonowanie Bydgoszcz