Osoby posiadające dom, zazwyczaj chcą go oświetlać nie tylko wewnątrz ale też na zewnątrz. Lampa solarna z czujnikiem ruchu do idealne rozwiązanie dla naszych podjazdów i podwórek.

Pozwoli wykonywać proste czynności po zmierzchu. Ułatwi też poruszanie się odwiedzającym nas gościom.

Lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu – ładowanie w ciągu dnia

Panele fotowoltaiczne są obecnie właściwie standardem. Wielu Polaków montuje je na dachach i wiatach, aby tym samym drastycznie zmniejszyć ilość prądu pobieraną od elektrowni.

Montowanie ich to jednak przedsięwzięcie niezwykle kosztowne. Realistycznie rzecz biorąc zwraca się po kilku latach.

Z zielonej energii możemy zacząć do pewnego stopnia korzystać bez instalowania skomplikowanego systemu paneli. Umożliwi nam to lampa solarna uliczna z czujnikiem ruchu.

Na jej górnej obudowie zobaczymy właśnie niewielkie baterie fotowoltaiczne. W ciągu dnia będą generowały prąd, który zasili taką latarnię w nocy.

Oczywiście może zdarzyć się, że ze światła zostanie wyprodukowane mniej prądu niż jest potrzebne. Dlatego właśnie wiele modeli lamp jest wyposażonych również w podłączenie do sieci.

Dzięki niemu nie ryzykujemy, że nasze oświetlenie przestanie działać w najmniej odpowiednim momencie.

Czujnik ruchu – świetny sposób na oszczędność

Większość mieszkańców Polski pamięta czasy, w których światła na naszych podwórkach były włączane w jeden i tylko jeden sposób. Za pomocą przycisku na ścianie.

Na szczęście dzisiaj technologia znacząco poszła do przodu. Dzisiaj możemy korzystać także z urządzeń z czujnikami ruchu.

Emitują one falę elektromagnetyczną lub ultradźwięki. W obydwóch wypadkach analizują powracający do odbiornika sygnał.

Jeśli zostanie on przerwany, staje się to bodźcem do włączenia światła. Oczywiście żarówka działa przez określony – z góry zadany czas.

Lampa uliczna z czujnikiem ruchu w wielu wypadkach będzie wyposażona także w pilota. Za pomocą tego urządzenia dobierzemy parametry jej funkcjonowania.

Możemy między innymi skrócić lub wydłużyć czas działania lampy po przerwaniu sygnału. Możemy też całkowicie wyłączyć latarnię, jeśli wyjeżdżamy na czas dłuższy.