W momencie, gdy chcemy uczyć ludzi jeździć samochodem to musimy mieć odpowiednie uprawnienia, aby móc pracować jako instruktorzy jazdy. Można trudnić się tym zawodem, gdy mamy dwu lub trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Musimy także mieć zaświadczenie o tym, że nie byliśmy nigdy karani. Przed przystąpieniem do egzaminu na instruktora jazdy musimy również przejść badania lekarskie, aby sprawdzić, czy jesteśmy zdolni do tego typu pracy. Następnie musimy zdać egzamin na instruktora nauki jazdy. Przedtem jeszcze należy ukończyć kurs z wynikiem pozytywnym, aby móc uczyć ludzi chcących mieć prawo jazdy.

Ile zarabia instruktor nauki jazdy?

Wiadomo, że tak jak w każdym zawodzie pensja instruktora nauki jazdy zależy od wielu czynników. Wiadomo, że doświadczony pracownik może liczyć na wyższą pensję. Także więcej pieniędzy zarabiają osoby, które postanowiły samemu otworzyć szkołę jazdy. Na pensję instruktora jazdy może mieć również wpływ zdawalność egzaminów na prawo jazdy jego uczniów, ponieważ gdy będzie ona wysoka to znaczy, że taka osoba dobrze wykonuje swoje obowiązki. Wiadomo, że kiedy taki człowiek będzie miał w grafiku sporo ludzi do nauki to jego wynagrodzenie będzie większe. Pensję danych instruktorów są różne i nieraz w niektórych województwach da się zarobić większe pieniądze niż w pozostałych częściach naszego kraju.

Odpowiedzialność instruktora nauki jazdy

Instruktor jest w pełni odpowiedzialny za swojego kursanta i powinien korygować jego wszelkie błędy, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wiadomo, że dba on również o bezpieczeństwo innych ludzi, którzy idą chodnikiem, czy jadą rowerem. Nieraz jednak zdarzają się sytuację, w których może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, dlatego każdy instruktor powinien mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu będzie można pokryć ewentualne koszty jakiegoś błędu. Nauka Jazdy Warszawa Białołęka ma w swoich szeregach instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko wystąpienia jakiegoś nieprzyjemnego incydentu.