Jakie urządzenia są stosowana do lokalizowania wycieków?

405

Zagadnienie dotyczące wycieków wody jest dla Ciebie bardzo ważne? Wszystko jest spowodowane tym, że masz ostatnio u siebie taki kłopot na terenie własnej nieruchomości? W takiej sytuacji warto byłoby jak najszybciej skontaktować się z ekspertami od tego zagadnienia. Sprawdź, co na co dzień stosują fachowcy, by lokalizowania wycieków było szybkie i zarazem dokładne.

Kamery termowizyjne

Lokalizacja wycieków Katowice bardzo często odbywa się przy pomocy nowoczesnych kamer termowizyjnych. Dlatego właśnie nie powinno się tutaj stosować tak zwanych domowych sposobów. Nie są one skuteczne na dłuższą metę. Dodatkowo w ten sposób właściciele domów, mieszkań itp. narażają swoje nieruchomości na jeszcze większe uszkodzenia, czy rozwój grzybów itp. Warto zaznaczyć, że kamery termowizyjne działają w przypadku lokalizowania wycieków wody zimnej oraz gorącej. Szczególnie często stosuje się je na instalacjach wewnętrznych.

Akustyczne lokalizatory

Praca z tymi urządzeniami polega na nasłuchiwaniu ewentualnych uszkodzeń. Mogą one zaś znajdować się na przykład w rurociągach, czy tak samo instalacjach wodociągowych itp. Do tego sposobu używa się jeszcze specjalnego mikrofonu. Akustyczne lokalizatory wycieków wody sprawdzają się także przy wykrywaniu wycieków gazem śladowym.

Lokalizatory wodorowe

Ta metoda jest szybka i dodatkowo niezwykle dokładna. Świetnie sprawdza się na przykład w czasie identyfikowania usterek w rurach, a także na dachach płaskich. Poza tym jest często stosowana w systemach hydraulicznych i pneumatycznych.